19 sierpnia 2017 r. serwisy:
e-Inspektorat.ZUS.pl - Serwis obsługi Klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych e-Inspektorat

OGÓLNY

PŁATNIK SKŁADEK

UBEZPIECZONY

ŚWIADCZENIOBIORCA

LEKARZ

UE
Witamy w serwisie e-inspektorat.zus.pl  | Wyszukaj:
Aktualności Aktualności
Przewodnik po serwisie Przewodnik
po serwisie
Katalog tematyczny serwisów ZUS Katalog tematyczny serwisów ZUS
Co powinieneś zrobić, gdy... Co powinieneś zrobić, gdy...
Chcesz załatwić sprawę? Chcesz
załatwić sprawę?
Aktualności
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Gabinet Prezesa
15 marca 2017 r.
942 uczniów z całej Polski w wojewódzkim etapie Olimpiady ZUS

942 uczniów z 314 szkół przystąpiło 14 marca do drugiego etapu Olimpiady ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Do finału Olimpiady przejdzie 16 najlepszych szkół w Polsce. Na laureatów czekają laptopy, czytniki ebooków, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a nawet indeksy. Finał Olimpiady odbędzie się już 26 kwietnia w Warszawie.

Ponad 24 tysiące uczniów z 747 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady ZUS.

- W tym roku szkolnym odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie Olimpiadą i Lekcjami z ZUS, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i szkół. Cieszymy się, że coraz więcej młodych Polaków interesuje się tematyką ubezpieczeń społecznych. Badania wskazują, że wiedza obywateli na ten temat jest niewielka, w szczególności wśród młodzieży. Lekcje z ZUS i Olimpiada wiedzy przybliżają ubezpieczenia społeczne przyszłym pracownikom i przedsiębiorcom - mówi Michał Możdżonek, członek zarządu ZUS, który obecny był na II etapie Olimpiady w województwie mazowieckim.

Indeksy dla finalistów Olimpiady gwarantują trzy uczelnie: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Dodatkowe punkty i preferencje przy rekrutacji na studia oferuje natomiast 13 uczelni.

Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" jest organizowana w ramach projektu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych "Lekcje z ZUS". Projekt edukacyjny składa się z czterech tematów zajęć: "Świadomy zawsze ubezpieczony", "Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki", "Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach", "e-ZUS, czyli firma pod ręką". Wszystkie materiały dydaktyczne do zajęć zapewnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Specjaliści z ZUS prowadzą też szkolenia dla nauczycieli z tematyki zajęć.

drukuj

POMOC

TWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI

PLIKI DO POBRANIA
Program "Płatnik" Program "Płatnik" Kliknij, aby przejść do strony pobierania programu "Płatnik"
Formularze ZUS Formularze ZUS Kliknij, aby przejść do listy formularzy

Jeżeli znasz symbol, którym oznaczono formularz, możesz go odszukać. Wpisz oznaczenie w poniższe okno i naciśnij "Szukaj"
   Szukaj
Inne pliki Inne pliki Tutaj znajdziesz inne materiały (informatory, wydawnictwa, ulotki...) dostępne w postaci plików gotowych do pobrania
Słownik pojęć Słownik pojęć
Zapewnienie prywatności | Zapewnienie jakości | Regulamin Serwis RSS | Mapa | O serwisie | Szkolenia | Pomoc | Do góry
ZUS - strona podmiotowa BIP Ustawa o dostępie do informacji publicznej Wzór wniosku o udostępnienie informacji publicznej