19 sierpnia 2017 r. serwisy:
e-Inspektorat.ZUS.pl - Serwis obsługi Klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych e-Inspektorat

OGÓLNY

PŁATNIK SKŁADEK

UBEZPIECZONY

ŚWIADCZENIOBIORCA

LEKARZ

UE
Witamy w serwisie e-inspektorat.zus.pl  | Wyszukaj:
Aktualności Aktualności
Przewodnik po serwisie Przewodnik
po serwisie
Katalog tematyczny serwisów ZUS Katalog tematyczny serwisów ZUS
Co powinieneś zrobić, gdy... Co powinieneś zrobić, gdy...
Chcesz załatwić sprawę? Chcesz
załatwić sprawę?
Aktualności
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Gabinet Prezesa
18 czerwca 2012 r.
Minister Pracy, Władysław Kosiniak-Kamysz zalogowany do PUE ZUS

Choć Platforma Usług Elektronicznych ruszyła 14 czerwca podczas organizowanego przez oddziały ZUS Dnia Seniora, uroczystość symbolicznego logowania miała miejsce dzień później w I Oddziale ZUS w Łodzi.

Spotkanie rozpoczął Prezes ZUS, Zbigniew Derdziuk, wskazując na działania podejmowane przez ZUS w celu jak najlepszej obsługi klientów. - PUE ZUS to kolejny krok zmierzający do polepszenia i usprawnienia obsługi klientów. Potrzebna jest tylko jedna wizyta w ZUS, aby później wiele spraw móc załatwić przez Internet bez potrzeby wychodzenia z domu  - powiedział.

Minister Pracy, Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę na to, że ZUS się rozwija, a wprowadzane zmiany doskonale wpisują się w potrzeby i oczekiwania klientów. - W ciągu paru godzin do PUE ZUS zalogowało się 8 tys. użytkowników. To znak, że zmiany w ZUS idą w dobrym kierunku. Poprawia się ocena jakości usług ZUS, co potwierdzają przeprowadzone przez nas badania - zauważył Minister. - Dzięki PUE, ZUS będzie pierwszym tak rozbudowanym e-urzędem administracji publicznej działającym w kraju  - dodał.

W trakcie briefingu, członek zarządu ZUS - Dariusz Śpiewak zaprezentował zgromadzonym czym jest PUE i na czym polega jego funkcjonalność. Chwilę później Minister zasiadł przy stanowisku obsługi i w blasku fleszy dokonał pierwszego symbolicznego logowania na swoim koncie. Zarówno dziennikarze jak i zgromadzeni goście sami mogli się przekonać jak wygląda procedura logowania do PUE. Specjalnie dla nich przygotowano 4 stanowiska, przy których mogli dokonać rejestracji. Procedura rejestracji nie jest skomplikowana. - To wszystko trwa kilka, może kilkanaście minut, (...) z tego co zrozumiałam, wiele spraw mogę załatwić przez Internet, bez przychodzenia do ZUS - powiedziała jedna z rejestrujących się osób.

- Jeśli miałoby się utrzymać tempo 8 tysięcy logowań w ciągu kilku godzin, to w ciągu roku będziemy mogli objąć kontami na Portalu całą populację Rzeczpospolitej Polskiej. Taki mamy zresztą zamiar - nie krył zadowolenia Dariusz Śpiewak udzielając wywiadu jednej ze stacji telewizyjnych.                 

Monika Kiełczyńska
Rzecznik prasowy
I Oddział ZUS w Łodzi

drukuj

POMOC

TWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI

PLIKI DO POBRANIA
Program "Płatnik" Program "Płatnik" Kliknij, aby przejść do strony pobierania programu "Płatnik"
Formularze ZUS Formularze ZUS Kliknij, aby przejść do listy formularzy

Jeżeli znasz symbol, którym oznaczono formularz, możesz go odszukać. Wpisz oznaczenie w poniższe okno i naciśnij "Szukaj"
   Szukaj
Inne pliki Inne pliki Tutaj znajdziesz inne materiały (informatory, wydawnictwa, ulotki...) dostępne w postaci plików gotowych do pobrania
Słownik pojęć Słownik pojęć
Zapewnienie prywatności | Zapewnienie jakości | Regulamin Serwis RSS | Mapa | O serwisie | Szkolenia | Pomoc | Do góry
ZUS - strona podmiotowa BIP Ustawa o dostępie do informacji publicznej Wzór wniosku o udostępnienie informacji publicznej